پلکسی گلاس

پلکسی یا همان پلی متیل متاکریلات (PMMA) که به اسم ورق آکریلیک هم شناخته می شود یک محصول ساخته شده از پلاستیک و پلیمر است که به خاطر ویژگی ها و مزایای خاص آن در صنایع مختلفی کاربرد پیدا کرده و جای مناسبی در بازار امروز پیدا کرده اند. می توان اذعان داشت که این محصول محدودیت های شیشه را که بدون شک یکی از محصولات بسیار پرکاربرد در دنیای امروزی است را به خوبی پوشش داده است و توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای آن باشد. این محصول یکی از پرکاربرد ترین محصولات در خانواده بزرگ و پرکاربرد پلاستیک و پلیمر است که روز به روز میزان کاربرد و استفاده از آن افزایش می یابد، بنابراین تعجبی هم ندارد که بسیار به دنبال خرید ورق و یا گرفتن قیمت ورق پلکسی هستند.

ورق پلکسی گلاس در دو نوع رنگی و شفاف در فروشگاه آفرت لیزر به فروش می رسد که شما می توانید هر کدام از این ورق ها که مورد نیاز شماست انتخاب کنید. به طور کلی این ورق ها معمولا مصارف تزئینی و فانتزی دارند زیرا نه تنها از شفافیت بالایی برخورداند بلکه دارای رنگ بندی بسیار زیاد و جذاب هستند. اما این پلیمر های شفاف به دلیل ویژگی های دیگری مانند مقاومت و انعطاف پذیری در صنایع دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت ورق پلکسی گلاس

شما عزیزان به راحتی می توانید قیمت روز ورق پلکسی گلاس رنگی و شفاف را در این صفحه مشاهده کنید و جهت خرید ورق پلکسی اقدام نمایید. کافیست بر روی فیلتر های موجود کلیک کنید تا طبق روش زیر عمل کنید تا قیمت روز محصول مورد نظر نمایش داده شود:

1- نوع ورق مورد نظر خود را انتخاب کنید (شفاف یا رنگی)

2- میزان ضخامت را مشخص نمایید (از 2 میلیمتر تا 20 میلیمتر)

3- در آخر نیز اگر گزینه رنگی را انتخاب نموده اید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

پس از این سه انتخاب قیمت روز محصول مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.
یک نکته مهم قبل از خرید پلکسی این است که این محصول یک کالای وارداتی است که قیمت آن رابطه مستقیمی با قیمت ارز دارد لذا تغییرات و نوسانات قیمت آن وابسه به نوسانات قیمت ارز است.

ویژگی های یک ورق با کیفیت

بدون شک این محصول نیز همانند سایر کالا ها دارای جنس و برند با کیفیت و بی کیفیت می باشد اما به طور کلی می توان گفت که یک ورق پلکسی درجه یک دارای ویژگی های زیر است:

1- مقاومت بالا و به راحتی شکسته نشدن در برابر ضربه و فشار

2- شفافیت عالی در عبور دادن نور

3- انعطاف پذیری و حالت پذیری مناسب

4- وزن پایین و سبک در هنگام استفاده

5- استقامت در برابر تغییرات آب و هوایی

6- ضحامت یکسان در همه جای ورق

پلکسی رنگی

ورق رنگی در موارد تزئینی و دکوراتیو کاربرد فراونی دارد. یکی از شاخه های پلکسی رنگی، ورق مات رنگی است که همانگونه که از اسمش پیداست نور خورشید را از خودعبور نداده و یک ورق مات است. این ورق ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند اما می توان گفت که معمولا ورق های پلکسی گلاس در صنایع زیر بیشترین استفاده را پیدا کرده اند :

1- ساخت تندیس

2- حروف برجسته چلینیوم

3- حروف برجسته پلکسی گلاس

4- حروف برجسته پلاستیک

5- راهنمای طبقات

به طور کلی ورق های پلکسی رنگی مصارف تزئینی دارند اما چون از لحاظ مقاومت و سختی نیز از استحکام مناسبی برخوردار هستند می توانند در بسیاری از موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرند. در نظر داشته باشید که معمولا قیمت پلکسی رنگی از دیگر ورق ها بیشتر است.

رنگ بندی پلکسی گلاس

بدون شک یکی از ویژگی های بسیار خوب و مزیت این ورق ها نسبت به شیشه تنوع رنگی آنها است. اما باید در نظر داشته باشید که در هر ضخامت محدودیت رنگی نیز وجود دارد. برای مثال ضخامت 2.8 و 2 میلیمتر دارای بیشترین تنوع رنگی بوده و تقریبا هر رنگی را می توان در این ضخامت پیدا کرد. و رنگ بندی ضخامت 10 میلیمتر فقط دارای چند رنگ محدود مانند مشکی، شیری، دوغی، استخوانی و قرمز می باشد.

توجه داشته باشید که معمولا از پلکسی رنگی در صنعت تابلو سازی و تبلیغات (مخصوصا در ضخامت 2.8 میلیمتر) استفاده می گردد. همچنین در ضخامت های بالاتر معمولا نوع شفاف بیشتر از نوع رنگی مصرف دارد.

پلکسی شفاف

ورق شفاف ظاهری شبیه به شیشه دارد که البته باید گفت که مزیت های بیشتری نسبت به شیشه دارد. از جمله این مزیت ها که باعث خرید ورق پلکسی شفاف شده می توان به این موارد اشاره کرد:

1- از شیشه شفاف تر است و نور بیشتری از خود عبور می دهد

2- وزن کمتری نسبت به شیشه دارد

3- در مقابل خط و خش مقاوم تر است

4- انعطاف پذیری بسیار بیشتری نسبت به شیشه دارد

5- مقاومت بسیار بالاتری در برابر ضربه دارد

از جمله موارد استفاده این نوع محصول می توان به ساخت استند تبلیغاتی ، باکس و تریبون سخنرانی و تندیس های مختلف اشاره کرد. این نوع ورق با نام های مختلفی مانند طلق شیشه ای، طلق کریستال، طلق شفاف و … نیز شناخته می شود. به طور کلی ورق پلکسی شفاف جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه است.

پلکسی آینه ای

یکی دیگر از انواع این ورق ها نوع آینه ای است. این نوع ورق ها به دلیل داشتن جیوه در پشت آن خاصیت آینه ای پیدا کرده و حال نه تنها تمام مزیت های آن مانند وزن پایین، انعطاف پذیری و مقاومت بالا را دارد بلکه می توان از آن به عنوان آینه در منازل و دکوراسیون داخلی استفاده کرد. نوع آینه ای این محصول در دو نوع پشت چسبدار و ساده موجود است و همچنین در دو رنگ نقره ای و طلایی به فروش می رسد.

پلکسی ترانسپارنت

نوع ترانسپارنت این ورقها به رنگی شفاف معروف بوده و در رنگ های متنوع و جذابی ارائه می شود. عموما این نوع ورق مصارف تزئینی و دکوراسیون دارد و معمولا در پنجره های سنتی و اُرسی استفاده می گردد. ویژگی های اصلی این نوع محصول عبارتند از:

1- وزن سبکتر نسبت به شیشه

2- جذابیت بصری فوق العاده

3- مقاومت بالا در برابر ضربه

4- شفافیت بالا که باعث سهولت در انتقال نور می شود

خرید پلکسی گلاس

قبل از خرید این محصول نکاتی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم حتما به این موارد توجه کنید تا خرید مطمئن و خوبی داشته باشید.

1- ابعاد مورد نظر خود را بشناسید. معمولا افراد به دنبال خرید یک ورق کامل در ابعاد 122 در 183 هستند توجه داشته باشید که اگر یک ورق کامل برای هدف شما بیش از اندازه بزرگ است پس می توانید ورق را در ابعاد 122 در 91 (نیم ورق) و همچنین 122 در 61 (یک سوم ورق) تهیه کنید.

2- ضخامت ورق رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد پس پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به مرحله لیزر کاری برسید حتما از ضخامت مورد نظر مطمئن شوید.

3- اگر قصد خرید کد نوع رنگی را دارید پس حتما باید یک کد رنگی به فروشگاه آفرت لیزر دهید.

4- برند محصول می تواند نشانگر کیفیت آن باشد پس پیشنهاد می کنیم قبل از خرید حتما از برند محصول آگاه گردید.

پلکسی فروشگاه آفرت لیزر  بزرگ ترین وارد کننده پلکسی هدف ما در این مقاله توضیحاتی درباره ی پلکسی گلاس ها است . در ابتدا مواردی که قصد داریم در ادامه مقاله به شرح آنها بپردازیم را ذکر می کنیم و در ادامه هر کدام را توضیح داده و معرفی می کنیم .

معرفی ورق پلکسی گلاس

ویژگی های پلکسی گلاس

کاربردهای پلکسی گلاس

مقایسه شیشه با پلکسی گلاس ها

معرفی انواع پلکسی ها

تاریخچه

از زمان اولین استفاده از پلکسی گلاس ها مدت زیادی نمی گذرد. این ماده برای اولین بار در سال 1865 کشف شد و در سال 1930 فرموله شد . دو شیمیدان انگلیسی به نام های روولند هیل و جان کروفورد در طی دو سال بر روی این ماده آزمایش انجام دادند و سعی در تولید ماده اصلی مورد استفاده کردند. سرانجام این ماده به صورت آزمایشگاهی تولید شد.

در همین زمان در کشور آلمان شیمیدان دیگری به نام اتو روم سعی در تولید نوعی شیشه مقاوم و شفاف با متدهای مشخص داشت. او سرانجام در سال 1933 توانست ماده پلکسی گلاس رو تولید کند . در همین زمان در کشورهای دیگر همچون کشورهای اروپایی و ایالت متحده انواعی از این نوع ماده تولید شد .

پلکسی گلاس ها در حقیقت از از پلیمریزاسیون متیل متاکریلات تولید می شود . این پلیمر ماده ای بسیار محکم و ضد آب است.

 معرفی ورق پلکسی گلاس

پلکسی گلاس نوعی پلاستیک شفاف است که از موادی همچون پلی متیل متاکریلات و یا آکریلات ساخته می شود. پلکسی گلاس ها معمولا به جای شیشه استفاده می شوند و دارای ویژگی هایی هستند که کاربرد آنها را از شیشه بیشتر می کند . این ویژگی ها شامل وزن کمتر نسبت به شیشه ، قیمت ارزان تر از شیشه ، مقاومت بالا در برابر ضربه ، مقاومت زیاد در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب و … است.

پلکسی گلاس ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و در صنایع مختلف به کار می روند . این پلکسی ها در انواع مختلف و سایزهای متفاوت تولید می شوند. همچنین در ساخت این پلکسی گلاس ها از رنگ های بسیار متنوع استفاده می شود . بنابراین امروزه پلکسی گلاس ها در اغلب موارد جایگزین خوبی برای شیشه ها به حساب می آیند.

ویژگی های پلکسی گلاس

 • داشتن مقاومت بالا در برابر ضربه
 • داشتن مقاومت بالا در مقابل شرایط آب و هوایی نامناسب
 • داشتن خاصیت عایق صدا و حرارت
 • وزن کمتر نسبت به شیشه
 • هنگام آتش سوزی برخلاف شیشه به حالت انفجاری نمی شکند و تغییر شکل می دهد
 • قیمت ارزان تر نسبت به شیشه
 • به مدت طولانی بدون تغییر شکل دوام می آورد
 • خاصیت انعطاف پذیری و چسبندگی بالا
 • ایمنی بالا در لوازم منزل و دکوراسیون داخلی

کاربردهای پلکسی گلاس

از پلکسی گلاس ها در زمینه های مختلفی استفاده می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم :

 • استفاده در ساخت در و پنجره ها
 • کارهای تزئینی
 • ساخت ماکت
 • تولید کلاه ایمنی
 • ساخت گلخانه سقف کاذب
 • پنل های خورشیدی
 • ساخت وسایل و تجهیزات نگهبانی
 • وسایل جراحی و تجهیزات بیمارستانی
 • ساخت قاب عکس
 • ساخت هود فلوئورسنت
 • لامپ و چراغ خیابان ها
 • استفاده در ساخت تندیس
 • امور تبلیغات
 • ساخت زیردریایی
 • استفاده در ساخت هواپیما
 • تولید تندیس
 • کاردستی
 • استفاده در ساخت خودرو
 • تولید عینک طبی
 • استفاده در تولید قوطی نگهدارنده دارو
 • ترمیم بافت های معماری قدیمی
 • استفاده در پایانه های فرودگاه و اتوبوس
 • استفاده در جعبه های تبلیغات در فضاهای خارجی
 • و …

نمونه پلکسی گلاس های رنگی و تنوع رنگ آنها

مقایسه شیشه با پلکسی گلاس ها

برای مقایسه شیشه با پلکسی گلاس ها موارد زیادی وجود دارد که اولین تفاوت مهم این دو با همدیگر خاصیت ضد شکنندگی در پلکسی گلاس ها در مقایسه با شیشه است. شیشه ها به راحتی با یک ضربه محکم شکسته می شوند اما پلکسی گلاس ها دارای خاصیت انعطاف پذیری هستند و نمی شکنند .

مقاومت پلکسی گلاس ها تقریبا ده برابر شیشه است. وزن شیشه ها نسبت به پلکسی گلاس ها بسیار بیشتر است . از نظر شکل ظاهری شیشه و پلکسی گلاس با هم تفاوتی ندارند. نکته جالب در اینجاست که میزان شفافیت در پلکسی گلاس ها  بیشتر از شیشه معمولی است چرا که شفافیت شیشه معمولی 90 درصد و شفافیت پلکسی گلاس 92 درصد می باشد.

پلکسی ها می توانند اشعه مضر خورشید را کاهش دهند و از پوست در برابر آسیب محافظت می نمایند. قیمت پلکسی ها با توجه به کارایی بسیار بالای آنها و ویژگی های منحصر به فرد بسیار مناسب تر از شیشه است .

جهت اخذ قیمت و سفارش انواع پلکسی شفاف ، همین حالا با پلکسی فروشگاه آفرت لیزر تماس بگیرید :09126460564

 معرفی انواع پلکسی ها

پلکسی 3 میل

این نوع پلکسی ظاهر شفاف و همانند شیشه دارد . در موارد بسیاری همچون ساخت سایه بان ، در پنجره منازل ، در ساخت تندیس و کارهای ظریف استفاده می شود . این پلکسی گلاس به دلیل نازک بودن برای مواردی که پلکسی با حرارت در ارتباط باشد مناسب نیست چون با حرارت تغییر شکل می دهد.

ویژگی های کلی این نوع پلکسی گلاس به این شرح است :

 • داشتن وزن بسیار کمتر از شیشه ( نصف وزن شیشه )
 • شفافیت بالا
 • محافظت بالا در برابر اشعه UV
 • قابلیت بازیافت
 • مقاومت فوق العاده در بربر ضربه

از معایب این نوع پلکسی می توان به این نکته اشاره کرد که در ساخت درها و پنجره هایی با اندازه ی بزرگ اصلا توصیه نمی شود و نسبت به پلکسی گلاس هایی با ضخامت بیشتر زودتر آسیب می بیند . از طرفی  قیمت مناسب آن و کاربرد در کارهایی با ظرافت بالا از مزایای آن به حساب می آید .

پلکسی گلاس آینه ای

این نوع پلکسی ها از جنس آکریلیک هستند و تنها تفاوتشان با پلکسی گلاس معمولی در این است که آنها را با جیوه صیقل میدهند تا حالت آینه ای پیدا کنند . این نوع پلکسی نسبت به خود آینه ها که از جنس شیشه هستند وزن بسیار کمتری دارند و از مقاومت بالایی در برابر انواع آسیب ها و ضربه برخوردار هستند .

از این پلکسی گلاس آینه ای در مکان هایی که امنیت بسیار مهم است مانند مدارس ، زندان ها و… به جای شیشه استفاده می شود . پلکسی گلاس آینه ای را میتوان به راحتی و با چسب هم در محل مناسب نصب کرد و قیمت مناسب از ویژگی های مهم این محصول است .

پلکسی گلاس مات

این نوع از پلکسی گلاس ها در برابر خراش مقاومت بالایی دارند و در مواردی همچون ساخت مبلمان ، ویترین ، نورپردازی و … استفاده می شود . از مزایای این نوع پلکسی این است که هنگام کار و شکل دادن به آن ذوب نمی شود . پلکسی مات نور را از خود عبور می دهد اما تصویر پشت آن واضح نیست . مقاومت بالا در برابر تغییرات دما ، مواد شوینده و پاک کننده  و همچنین اشعه UV از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن است .

پلکسی گلاس شفاف

این نوع از پلکسی گلاس ها از پلاستیک سفت و خیلی شفاف درست می شوند و ضخامت آنها نصف شیشه است . شفافیت آنها نسبت به شیشه بیشتر است . محافظ در برابر اشعه UV است . این پلکسی برخلاف پلکسی مات به راحتی خراشیده می شود . برای تمیز کردن پلکسی گلاس شفاف هرگز نباید از پاک کننده قوی استفاده کرد تنها می توان با آب گرم و کمی مایع ظرفشویی این سطح راتمیز کرد . از کشیدن پارچه خشک و زبر بر روی این پلکسی جدا خودداری کنید.

کاربرد های پلکسی شفاف بسیار متنوع است و در صنایع مختلفی همچون : ساخت لوازم خانگی ، ساخت ماکت و جواهر سازی کاربرد دارد . این نوع پلکسی قابلیت بازیافت دارد و برای چسباندن آن می توان از چسب مخصوص خود استفاده کرد . توجه کنید در چسباندن این نوع پلکسی نباید از چسب های غیر اختصاصی استفاده کرد چرا که ممکن است باعث تغییر شکل و رنگ پلکسی شود .

پلکسی گلاس رنگی

در میان انواع مختلف پلاکسی گلاس ها ، پلاکسی گلاس رنگی از محبوبیت بالایی برخوردار است . در انواع برش های لیزری از این نوع پلکسی ها استفاده می شود . پلکسی گلاس رنگی در دو نوع تولید می شود : مات و شفاف

در انواع شفاف این نوع نور از پلکسی عبور می کند اما در پشت آن هیچ رنگی دیده نمی شود . از این نوع شفاف در مواردی همچون : تولید تابلوهای تبلیغاتی ، ساخت حروف برجسته و ترمیم معماری های قدیمی  استفاده می شود . نوع دیگر پلکسی گلاس رنگی مات است که اصلا نور را از خود عبور نمی دهد و شی پشت آن اصلا دیده نمی شود . از این نوع در ساخت تندیس و لوح تقدیر استفاده می شود .

ساییدگی و خراش بر روی پلکسی گلاس ها

انواع پلاکسی گلاس ها به جز نوع مات آنها به راحتی خراشیده می شوند . برای تمیز کردن آنها نباید اصلا از پارچه های زبر و پرز دار استفاده کرد چرا که حتی با کمترین تماس خراشیده می شوند . برای پاک کردن آنها می توان از حوله های پنبه ای و نرم همراه با آب استفاده کرد . برای تمیز کردن آنها نباید از شیشه پاک کن استفاده کرد به جای آن می شود از پاک کننده های پلاستیکی استفاده کرد.

با وجود دردسرهایی که هنگام تمیز کردن این سطوح وجود دارد با توجه به کیفیت و کارایی بالای این محصولات استفاده از آنها به جای شیشه در موارد متنوع پیشنهاد می شود.

برش پلکسی گلاس ها

برای برش دادن و استفاده از این پلکسی گلاس ها می توان از کاترهای مخصوص استفاده کرد که کار با آنها بسیار راحت است . همچنین در ابعاد بزرگتر می توان از دستگاه های لیزری برای برش استفاده کرد. با توجه به خاصیت انعطاف پذیری بالای این محصولات می توان آنها را به هر شکل و ابعادی که می خواهید برش بزنید.

با چند روش مختلف می توان پلکسی گلاس ها را برش زد .

 1. استفاده از لیزر برای برش : استفاده از لیزر روشی بسیار مرتب و تمیز برای برش دادن ورق های پلکسی گلاس جهت کارهایی با ظرافت بالا است.در این روش میتوان طرح مورد نظر را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی همچون کورل و اتوکد طراحی کرد و دستگاه لیزر براساس این طرح برشهای ورق را به تمیزی انجام می دهد . در این روش می توان هم خط صاف و هم منحنی برش زد.
 2. برش دستی : استفاده از کاتر روشی بسیار راحت و سریع برای برش دادن یک قطعه بزرگ پلکسی به قطعات کوچکتر است . از کاترهای مختلفی برای برش می توان استفاده کرد که با کشیدن این کاترها بر روی سطح پلکسی می توان خط شکست ایجاد کرد سپس از محل خط پلاکسی را به دو قسمت تقسیم کرد .
 3. برش با استفاده از دستگاه برش برقی : اگر بخواهید چندین لایه از ورق های پلکسی گلاس رو همراه هم برش دهید به روش دستی این کار مشکل است برای همین می توانید از دستگاه برش برقی برای برش استفاده کنید . این دستگاه ها همانند دستگاه های برش در کابینت سازی ها است . تنها مشکل این دستگاه این است که به وسیله آن نمیتوان منحنی وار برش ایجاد کرد و فقط می توان خط صاف برش زد.

صیقل و پرداخت پلکسی گلاس

اگر سطح پلکسی گلاس شفاف خراشیده شود می توان این خراش را حتی با عمق زیاد به راحتی با صیقل دادن از بین برد . برای این کار از دستگاه های ویژه ای با نمدهای بزرگ استفاده می شود . این نمدها از روی سطح عبور داده می شوند و بدون مات کردن سطح شفاف پلکسی آن را صیقل داده و تا حد زیادی به شکل اولیه خود برمیگردانند.

برای از بین بردن خراش سطح پلکسی هیچ گاه از سمباده معمولی استفاده نکنید چرا که این سمباده ها باعث ایجاد خش های بیشتری بر روی سطح کار می شوند.

محافظت از پلکسی گلاس

اگر قصد دارید مدتی از پلکسی گلاس خریداری شده استفاده نکنید برای محافظت از آن در بربر خراشیدگی و آسیب می توان روی آن یک روکش کاغذی بکشید تا هنگام جابجایی و حمل و نقل سطح آن ساییده نشود .

جهت اخذ قیمت و سفارش انواع پلکسی شفاف ، همین حالا با پلکسی فروشگاه آفرت لیزر تماس بگیرید : 09126460564

روش خم کردن پلکسی گلاس

تنها روش برای خم کردن این محصولات استفاده از حرارت است. اما باید توجه داشته باشید که این کار همانند برش دادن باید توسط شخص ماهر و متخصص انجام شود . از این روش های خم کردن در ساخت حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی استفاده می شود . به این صورت که ورقه های 8 تا 10 سانتی از پلکسی گلاس ها را برش داده و با حرارت آنها را به شکل دلخواه حروف خم می کنند .

در بازار دستگاهی به نام خم کن پلکسی وجود دارد که همانند اتو مو عمل می کند . به این صورت که ورق بریده شده را بین دو دهانه این دستگاه قرار می دهند و دستگاه را روشن می کنند . با گرم شدن دستگاه ورقه پلکسی گرم و قابل انعطاف می شود و می توان با دست آن را خم کرده و طرح دلخواه روی آن اجرا کرد.

در ادامه چند ویژگی ورق های پلکسی گلاس را توضیح می دهیم.

 • این ورقه ها ضد گرد و غبار هستند و حتی اگر مدت زمان زیادی در برابر گرد و غبار باشند می توان با یک دستمال نرم و نمدار آنها را سریع تمیز کرد.
 • همانطور که درابتدای مقاله نیز توضیح دادیم پلکسی گلاس ها به دلیل وزن کمتر و مقاومت بیشتر نسبت به شیشه معمولی کاربرد بیشتری دارند. مقاومت آکریلیک در برابر ضربه از شیشه بسیار بیشتر است.
 • پلکسی گلاس ها به عنوان عایق های حرارتی ، صوت و اشعه UV به حساب می آیند. جذب اشعه فرابنفش توسط این ماده باعث استفاده از آن در مکانهایی که باید از این نور حفاظت شوند شده است . در پلکسی های شفاف نور بدون اشعه UV عبور می کند . نکته مهم این است که در موارد مختلف و کاربردهای متفاوت میزان این حفاظت متفاوت است.

ضریب حرارتی پلکسی گلاس ها بسیار کمتر از شیشه معمولی است و این یعنی در ضخامت مشخصی از این ماده انرژی گرمایی کمتری در مدت زمان مشخص در واحد سطح عبور خواهد کرد .

مقاومت گرمایی پلکسی گلاس ها تا 460 درجه سانتی گراد است و در دمای بالاتر از این مقدار شروع به ذوب شدن می کند و آتش نمیگیرد. در رابطه با عایق صوت بودن چون این پلکسی ها جرم حجمی کمتری از شیشه دارند صوت کمتری را از خود عبور می دهند.

 • یکی دیگر از مزیت های پلکسی گلاس ها مقاومت بالای آنها در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد و تغییر رنگ است. این ورق ها حتی با گذشت مدت زمان زیاد از قرارگیری آنها در برابر عوامل نامساعد همچون گرما ، سرما ، بارندگی و … کیفیت ظاهری خود را از دست نمی دهند .
 • انعطاف پذیری بالای ورق های پلکسی گلاس باعث می شود که به راحتی خم شوند و به هر شکل ممکن تبدیل شوند . این ورقه ها شکنندگی بسیار کمی دارند و حتی اگر شکسته شوند لبه های تیز و برنده درست نمی کنند و برای همین امنیت بالایی برای مصارف داخلی دارند.

این ورقه ها با داشتن وزن کم به راحتی جابجا و منتقل می شوند و می توان به راحتی آنها را با نیروی دست نیز برش زد .

 • با توجه به ویژگی ها و کاربردهای بی نظیر پلکسی گلاس ها این محصولات بسیار مقرون به صرفه تر از شیشه هستند .
 • پلکسی گلاس ها بسیار انعطاف پذیر هستند . ضخامت این ها با انعطاف پذیری رابطه عکس دارد یعنی هر چقدر ضخامت آنها بیشتر باشد انعطاف کمتری دارند و شکل دادن به آنها سخت تر می شود . با این حال این ورقه ها بسیار مقاوم هستند و در فشارهای بالا بدون آسیب باقی می مانند .
 • این ورقه ها به دلیل ضخامت مناسبی که دارند به راحتی برش می خورند و می توان از ابزارهای مختلف و حتی با دست آنها را برش زد .
 • پلکسی گلاس ها طبیعت دوست هستند . بعد از برش دادن این قطعات و تولید محصول مورد نظر ضایعات این پلکسی گلاس ها رو می توان دوباره بازیافت کرد و از آنها ورق های جدید تولید کرد .

تولید پلکسی گلاس ها انقلاب عظیمی در صنعت ایجاد کرد چرا که با وجود کارایی بسیار بالای این محصولات می توان از آنها در صنایع مختلف به جای مواد مختلفی همچون شیشه ، فلز و سنگ های تزئینی استفاده کرد .

نکاتی مهم در هنگام خرید پلکسی گلاس

وقتی میخواهیم با استفاده از دستگاه لیزری ورق ها را برش بزنیم باید ورق را به اندازه 1 سانتی متر از طرح اصلی بزرگتر برش بزنیم چرا که با این کار دیگر طرح کشیده شده و آماده از خود پلکسی بیرون نمیزند و شکل کار را خراب نمی کند . اما اگر میخواهید پلکسی را به جای شیشه در مکانی مشخص قرار دهید دیگر لازم نیست که 1 سانتی متر بزرگتر برش بزنید بلکه همان سایز اصلی کافی است.

حتما قبل از خرید بررسی کنید که هدف شما از خرید پلکسی گلاس چیست ؟ چرا که این محصولات در اندازه ها و ضخامت و انواع مختلف تولید می شوند.

حتما در هنگام خرید محصول را به دقت نگاه کنید و ویژگی های مختلف آن از جمله رنگ و ضخامت و… را بررسی کنید که متناسب با کار شما باشد.

اگر میخواهید از پلکسی گلاس در محیط های خارجی استفاده کنید بهتر است از نوع ضد خش آن استفاده کنید.

در کارهای تزئینی و ظریف بهتر است از پلکسی با ضخامت کم و در کارهای ساختمانی از پلکسی با ضخامت زیاد استفاده شود.

منظور از پلکسی چیست؟

پلکسی ها در تعریفی به عنوان جایگزین شیشه بیان می شوند. البته کاربرد این ورق ها بسیار بیشتر از این است که آن ها را تنها جایگزین شیشه بدانیم. این ماده پلاستیکی است و در قرن گذشته اختراع شده است. پلکسی ها شفاف، سفت و انعطاف پذیر هستند. در بخش های بسیار زیادی می توان از این ورق ها استفاده کرد.

پلکسی ها از پلیمرهایی مانند متیل متاکریلات و استر اسید متاکریلیک ها ساخته شده اند. متخصصان به پلکسی گلاس ها نام پلی متیل متاکریلات را اختصاص داده اند. در بازار این محصول به نام پلکسی گلاس شناخته می شود.

به پلکسی گلاس ها، شیشه های اکریلیک هم گفته می شود که از پرکاربردترین مواد پلاستیکی محسوب می شود. پلکسی بر خلاف شیشه، ضد آب است. این ورق ها از شیشه شفاف تر و انعطاف پذیرتر هستند.

پلکسی طلایی

از انواع بسیار جذاب و پر کاربرد پلکسی گلاس ها می توان به پلکسی طلایی اشاره کرد. رنگ این پلکسی ها بسیار زیباست و برای دکوراسیون کاربردهای زیادی دارد. از این پلکسی به عنوان آینه هم استفاده می شود و می توان روی آن حکاکی هم انجام داد.

شما هم حس می کنید که بشر امروزه نیاز بیشتری به زیبایی حس می کند؟ در واقع ما برای همه جنبه های زندگی مان، زیبایی را در نظر می گیریم. بسیاری از زیبایی هایی که دوست داریم تجربه کنیم برای پیاده سازی به شیشه نیاز دارد. اما آیا استفاده از شیشه برای همه مصارف آسان است؟ با عدم انعطاف ان چه کنیم؟ سنگینی و شکنندگی ان را چطور مدیریت کنیم؟ با اختراع پلکسی ها مخصوصا پلکسی طلایی، تمامی این مشکلات حل شده است.

از ورق پلکسی طلایی در صنعت دکوراسیون بسیار استفاده می شود. برای تزئینات داخلی، ماکت های مختلف و به عنوان جایگزین شیشه و آینه می توان از این ورق ها استفاده کرد.

اطلاعات تکمیلی در مورد پلکسی طلایی

این ورق ها از جنس آکریلیک ساخته شده است. سطح این ورق همان طور که از نام آن پیداست به رنگ طلایی است. رنگ طلایی زیبای این ورق ها، جلوه خاصی به فضا می بخشد. پلکسی ها سفت و سخت هستند و مانند پلاستیک مقاومت بالایی دارند. تراکم پلکسی نصف شیشه است و مات می باشد. این پلکسی معمولا 5% نور را از خود عبور می دهد.

براق و طلایی بودن این نوع پلکسی باعث می شود که در طراحی های داخلی، صنایع و لوازم روشنایی، تزئینات مختلف، ساخت انواع جواهرات، در تزئینات پاساژها و… مورد استفاده قرار بگیرد.

از مزیت های پلکسی آینه ای این است که می توان به راحتی آن را برش زد و با چسب های مخصوص چسباند. رنگ ورق پلکسی گلاس طلایی، براق است و در مقایسه با سایر ورق ها براق تر می باشد. برای این که این ورق ها هنگام پاک کردن کیفیت شان حفظ شود باید آن ها را با مایع ظرفشویی و آب گرم تمیز کنید. در محیط های زیادی و برای کاربردهای فراوانی از این ورق ها استفاده می شود.

پلکسی طلایی چه ویژگی هایی دارد؟

 • این ورق ها جایگزین بسیار خوبی برای فلزهای طلایی رنگ هستند.
 • در این ورق ها انتقال نور بسیار کم است.
 • این ورق ها را می توان به آسانی با لیزر برش داد.
 • روی ورق های پلکسی طلایی می توان حکاکی کرد و از این طریق زیبایی ان چندین برابر خواهد شد.
 • این ورق ها کاملا قابل انعطاف هستند.
 • ورق پلکسی طلایی در برابر اشعه UV مقاوم است.
 • سطح این ورق براق و زیباست.
 • رنگ ورق پلکسی طلایی تقویت شده و با دوام است.
 • این ورق هارا می توان محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش دانست.

کاربرد ورق های پلکسی طلایی چیست؟

 • ساخت مدال های مختلف
 • تهیه ماکت های گوناگون
 • استفاده برای امور هنری و تزئینی
 • انجام امور معماری
 • تهیه علائم مختلف
 • استفاده به شکل روکش برای موارد مختلف
 • استفاده برای سقف کاذب
 • استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی
 • استفاده برای نورپردازی
 • تهیه آینه های دو طرفه
 • ساخت هواپیما و زیردریایی
 • استفاده در نمایشگاه خرید
 • استفاده در اسباب بازی فروشی ها
 • استفاده در قسمت های مختلف آشپزخانه ها
 • ساخت انواع پلاک
 • تهیه انواع مختلف تابلوها
 • ساخت جعبه های کادویی و باکس های مختلف
 • ساخت ساعت های دیواری زیبا
 • ساخت آینه های مختلف

پلکسی طلایی 3 میل چیست؟

این ورق نوعی از پلکسی طلایی است که ضخامت کمی دارد. این ورق ها در برابر زنگ زدگی و نیز انفجار مقاوم است. این نوع پلکسی به میزان 17 برابر مقاوم تر از شیشه است. از این ورق ها می توان برای دکوراسیون داخلی منزل و یا دکوراسیون خارجی استفاده کرد. این محصول زیبایی و ظرافت بالایی دارد و به همین دلیل برای مصارف تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که می خواهید از پلکسی طلایی برای مواردی که فشار زیادی را باید متحمل شود استفاده نمایید، حتما از ضخامت های بالای آن استفاده کنید.

جهت اخذ قیمت و سفارش انواع پلکسی شفاف ، همین حالا با پلکسی فروشگاه آفرت لیزر تماس بگیرید : 09126460564

ویژگی های پلکسی طلایی 3 میل:

 • سطح این ورق ها براق است.
 • انتقال نور در این ورق ها بسیار کم است.
 • این ورق ها با ظرافت بالایی تهیه می شوند.
 • ساخت آینه های رنگی
 • ساخت مدل های مختلف
 • ساخت علائم گوناگون
 • استفاده برای تهیه لوازم هنری و تزئینی
 • استفاده برای تهیه تزئینات داخل و خارج ساختمان

پلکسی گلاس آینه ای طلایی چیست؟

این پلکسی ها از یک صفحه اکریلیک روشن ساخته می شوند. پشت این ورق ها لایه نازکی از جیوه زده می شود و سپس یک لایه محافظ هم روی آن کشیده می شود. این لایه ها مقاوم در برابر ضربه هستند. اگر بخواهیم این ورق ها را با آینه های معمولی مقایسه کنیم، وزن پایین تری دارند و این از مزایای آن ها می باشد. این نوع آینه ها را می توان با پیچ و مهره مخصوص آن ها به راحتی نصب کرد.

کاربرد پلکسی گلاس طلایی آینه ای چیست؟

 • برای ساخت آینه های تزئینی از آن استفاده می شود.
 • برای آینه های بیرونی می توان از آن استفاده کرد.
 • به عنوان برچسب آینه هم کاربرد دارد.
 • برای ساخت جواهرات و دکوراسیون می توان از این ورق ها استفاده کرد.

ابعاد ورق های پلکسی طلایی چگونه است؟

این ورق ها در ابعاد مختلفی تهیه می شوند. می توان به وسیله چسب های مخصوص، این ورق ها را به هم متصل کرد اما بهتر این است که دقیقا ابعاد مورد نیاز خودتان را تهیه کنید. با رعایت ابعاد لازم، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

ضخامت این ورق ها از 2 تا 130 میلی متر است. گاهی ضخامت این ورق ها تا 180 میلی متر هم می رسد. از پلکسی 180 برای استفاده در معماری و زیر دریایی استفاده می شود. ابعاد پلکسی طلایی حداقل 200 میلی متر در 100 میلی متر می باشد.

چگونه پلکسی گلاس طلایی را تمیز کنم؟

از هنگامی که در سال 1933 این محصول به بازار آمد، افراد بسیاری از آن به جای شیشه استفاده کردند. تمیز کردن این ورق ها باید با احتیاط همراه باشد. قبل از این که ورق پلکسی طلایی را تمیز کنید، به نکات زیر توجه نمایید:

 • ابدا با دستمال گرد و خاک را از بین ببرید. هم چنین می توانید این کار را با سشوار انجام دهید. در صورتی که از سشوار استفاده می کنید ابتدا مطمئن شوید که حرارت مناسبی دارد زیرا هوای داغ می تواند به پلکسی آسیب بزند. برای تمیز کردن گرد و خاک با سشوار، سشوار را در زاویه 45 درجه و چند سانتی متر دورتر از پلکسی طلایی قرار دهید. هوا را باید به سمت پایین روی محصول حرکت دهید. از پارچه میکروفایبر استفاده نکنید. درست است که این دستمال ها غیر سایشی است اما می تواند سطح پلکسی را خراش بیاندازد.
 • برای تمیز کردن این ورق ها از محلول آب گرم و صابون استفاده نمایید. برای تهیه این محلول، یک قاشق چای خوری صابون را به میزان یک لیتر آب اضافه کنید. محلول را با زاویه 45 درجه روی سطح پلکسی بریزید. بهتر این است که این کار را روی سینک یا سطحی که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد انجام دهید.

شما می توانید محلول را روی سطح مورد نظر اسپری نموده و بعد با یک دستمال نرم آن را خشک کنید. برای خشک کردن می توانید از اسفنج هم استفاده کنید.

 • از شوینده هایی که الکل، آمونیاک و یا آروماتیک دارند، استفاده نکنید. این مواد به ورق های پلکسی آسیب وارد می کند. از استون، تمیز کننده های خشک و مواد پاک کننده متفرقه هم برای این کار استفاده نکنید. محلول آب و صابون به شکلی که گفتیم می تواند گزینه خوبی برای تمیز کردن این ورق ها باشد.

قیمت ورق پلکسی طلایی چقدر است؟

همان طور که می دانید قیمت ها در کشورمان همواره در حال تغییر است. دلیل این تغییرات، نوسانات ارز است. قیمت پلکسی طلایی به علت رنگی که دارد از ورق های معمولی بیشتر است. رنگ این ورق ها علاوه بر این که به زیبایی آن ها اضافه می کند، از خراشیدن آن ها نیز جلوگیری می نماید. ورق پلکسی طلایی کاربردها و طرفداران زیادی دارد. برای دریافت قیمت به روز این محصول با کارشناسان ما در پلکسی لیزر ستاره تماس بگیرید.

جهت اخذ قیمت و سفارش انواع پلکسی شفاف ، همین حالا با پلکسی فروشگاه آفرت لیزر تماس بگیرید : 09126460564

ورق های پلکسی طلایی چگونه برش می خورند؟

همان طور که می دانید این ورق ها از جنس پلاستیک ساخته شده اند. ورق های پلکسی طلایی به راحتی می توانند برش خورده یا خم شوند. در صورت نداشتن امکانات، شما می توانید این ورق ها را با دست هم برش دهید. با روش های مختلفی می توان این ورق ها را برش داد که عبارتند از :

 • برش پلکسی طلایی با کاتر: روی ورق های پلکسی یک برچسب کاغذی پوشیده شده که آن را در برابر گرد و غبار محافظت می نماید. شما می توانید روی این کاغذ، علامت گذاری کرده و برای برش آماده شوید. کاتر به راحتی می تواند این ورق ها را برش دهد. پس از این که خطوط را مشخص کردید با کاتر چندین بار بر روی ان بکشید تا ورق بریده شود. بعد با وارد کردن کمی فشار دو قسمت ورق از هم جدا خواهد شد.
 • برش پلکسی طلایی با استفاده از اره مویی برقی: از بهترین و راحت ترین روش های برش پلکسی این است که از اره مویی برقی استفاده نمایید. شما می توانید خطوط مورد نظر خود را با هر حالتی که مد نظرتان است رسم کرده و با استفاده از این اره برش دهید.
 • برش پلکسی طلایی با استفاده از اره مویی و اره آهن بر دستی: شما می توانید طرح های مختلفی را روی کاغذ مشخص کرده و سپس با این اره ها آن ها را برش دهید. دقت کنید که انجام این کار مهارت بالایی می خواهد.
 • برش پلکسی طلایی با استفاده از لیزر: با کیفیت ترین روش برای برش پلکسی این است که از لیزر استفاده نمایید. در برش به وسیله لیزر هیچ گونه اشتباهی رخ نمی دهد و شما می توانید طرح های پیچیده و منحنی را با این روش برش دهید.

پلکسی های آینه ای از خانواده پلکسی و بسیار زیبا و پرکاربرد هستند. در ادامه اطلاعات خوبی در مورد پلکسی های آینه ای در اختیار شما قرار می دهیم.

منظور از پلکسی آینه ای چیست؟

در این ورق پلکسی و در پشت آن از جیوه استفاده می شود و به همین دلیل مانند آینه می تواند استفاده شود. آینه ها با استفاده از جیوه و شیشه ساخته می شوند. به پلکسی آینه ای، پلکسی جیوه ای هم می گویند.

پلکسی آینه ای در دو نوع ساده و چسب دار تولید می شود. از انواع پلکسی آینه ای چسب دار می توان برای چسباندن این آینه ها در نقاط مختلف استفاده کرد. در فروشگاه پلکسی لیزر ستاره ، انواع مختلفی از پلکسی آینه ای با رنگ های مختلف را در اختیار شما قرار می دهیم.

آینه های پلکسی

همه ما دوست داریم خانه و محل کارمان تزئیتان زیبا و چشم گیری داشته باشد. آینه پلکسی که همان پلکسی جیوه ای می باشد، کاربردهای زیادی به عنوان آینه دارد.

فرق پلکسی آینه ای با آینه های معمولی در چیست؟

همان طور که می دانید ورق های پلکسی از پلی کربنات ساخته می شود. جیوه ای که در پشت این ورق ها قرار می گیرد باعث می شود مانند آینه عمل کنند. از مزیت های این ورق ها در مقایسه با آینه های معمولی این است که سبک تر هستند و از طرفی مقاومت بالایی در برابر ضربات دارند.

پلکسی آینه ای نمی شکند در صورتی که شیشه و آسنه شکستنی هستند. مزیت دیگر آینه های پلکسی در این است که طرح های مختلفی دارند. پلکسی جیوه ای را می توان خیلی راحت تر از شیشه و آینه برش زد. پلاستیکی بودن این ورق ها باعث می شود تا به راحتی قابل برش خوردن باشد. از طرفی می دانیم که برش شیشه و آینه کار آسانی نیست مثلا ممکن است در حین کار، خرد  شوند یا ترک بخورند. تمامی این موارد باعث شده تا افراد زیادی از پلکسی آینه ای استفاده نمایند.

پلکسی آینه ای چه رنگ هایی دارد؟

این ورق ها رنگ های مختلفی دارد. این رنگ ها عبارتند از:

 • پلکسی آینه ای آبی
 • پلکسی آینه ای مسی
 • پلکسی آینه ای سبز
 • پلکسی آینه ای بنفش
 • پلکسی آینه ای نقره ای
 • پلکسی آینه ای طلایی

از میان رنگ های گفته شده، پلکسی آینه ای طلایی و نقره ای بیش از همه کاربرد دارد و فضای زندگی و محل کارتان را به زیبایی تزئین می کند.

ابعاد پلکسی آینه ای چگونه است؟

این ورق ها در ابعاد و ضخامت های مختلفی فروخته می شوند. ضخامت ورق های  پلکسی آینه ای معمولا 2 و 3 میلی متر است. ابعاد این ورق ها هم 30*30 تا 60*60 سانتی متر می باشد. معمولا پلکسی آینه ای از کشور تایوان وارد می شود.

پلکسی آینه ای با قیمت مناسب

افراد زیادی می خواهند قیمت ورق پلکسی را بدانند. شما می توانید قیمت انواع ورق های پلکسی را در فروشگاه پلکسی فروشگاه آفرت لیزر ببینید. هم چنین می توانید با کارشناسان ما در مورد خرید انواع ورق های پلکسی مشورت کنید.

عواملی که در قیمت ورق های پلکسی آینه ای تاثیرگذار است عبارتند از : ابعاد، ضخامت و رنگ این ورق های پلکسی آینه ای.

مطمئنا هر  چه ابعاد و ضخامت بیشتر شود قیمت محصول هم بالاتر می رود.

خرید انواع ورق های پلکسی در پلکسی فروشگاه آفرت لیزر شما می توانید انواع مختلف ورق های پلکسی از جمله پلکسی طلایی و پلکسی آینه ای را از فروشگاه ما به صورت انلاین یا حضوری تهیه نمایید.