پلکسی چیست؟

در ابتدا برای آشنایی بیشتر با نرده پلکسی، باید با خود پلکسی آشنا شویم:

ورق آکریلیک نام دیگر پلکسی گلاس است که با این نام تجاری شناخته میشود. پلکسی در واقع پوشش بین طلق و شیشه و از ترکیب پلاستیک و پلمیری از جنس ترموپلاستیک است. این موضوع سبب شده که از نظر وزنی سبک، از نظر ظاهری شفاف و بسیار شبیه به شیشه داشته باشد.

تنوع رنگی موجود در این ورق ها سبب شده تا کاربران زیادی به دنبال این ورق باشند.

مزیت ورق پلکسی

  1. دارای امنیت بالایی است
  2. بسیار سبک
  3. دارای تنوع رنگی زیادی میباشد.
  4. قابل برش لیزری، حکاکی، چاپ و خم
  5. ورق ها در محیط گرم، سرد بسیار مقاوم هستند
  6.  تغییرات شدید محیطی و آب و هوایی روی آن ها تاثیر نمیگذارد
  7. 92 درصد نور خورشید از آن عبور میکند اما اشعه uv را به خود جذب نمیکند
  8. نور خورشید را از خود عبور می دهد اما سوی دیگر آن ها دیده نمیشود.
  9. پلکسی عایق صوتی و حرارتی خوبی است

کاربرد ورق پلکسی

ورق های پلکسی در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرند:

چرا پلکسی جایگزین خوبی به جای شیشه است؟

نرده پلکسی چیست؟

گاهی به اشتباه به نرده پلکسی، نرده فلکسی نیز گفته میشود که این نام برگرفته از پلیمر پلکسی گلاس است.

از کنار هم گرفتن متریال استیل و پلکسی، نرده پلکسی به وجود آمده که از مزیت های اصلی این نرده شیک و با دوام بودن آن به شمار می آید.

به دلیل استفاده از قسمت هایی از پلکسی در پایه نرده ها، این نرده دارای جلوه زیبا و قابل نورپردازی داخلی هستند و مورد استقبال طراحان داخلی قرار گرفته است.

انواع نرده‌‌ها پلکسی

نرده های پلکسی از طریق روش INJECTION در تعداد زیاد و انبوه توضیع میگردد. این روش سبب شده تا نرده ها در کیفیت بالا و مدت زمان کم در بازار به وفور ارائه و یافت شود.

در ابتدا این نرده ها در طرح های ساده بودند اما با گذر زمان و متقاضی بیشتر طرح ها تغییر پیدا کرده و متنوع شدند.همچنین نرده های تلفیقی با استیل اضافه شد که طرفداران بیشماری پیدا کرد.

اجرای نرده های پلکسی با هندریل هایی از جنس پلکسی سبب افزودن زیبایی بر این نرده ها گشت. این هندریل ها که از طریق روش اکسترود به وجود می آیند به تازگی به بازار تزریق شده و پس از تولید پرداخت میشوند تا در هنگام قرار گرفتن در کنار نرده های پلکسی طرحی زیبا را برای مصرف کننده به وجود بیاورند.

آشنایی با نرده پلکسی گلاس و کاربردهای آن

مزایا نرده پلکسی

معایب نرده پلکسی

قیمت نرده پلکسی :

با توجه به طرح نرده ، کشور سازنده و تعداد خرید مشتری قیمت نرده‌ پلکسی محاسبه می‌شود. طرح های متنوعی را شامل شده مانند: نرده طرح گل، LED خور و طرح کلاسیک.

بیشتر این نرده های پلکسی ساخت کشور چین و ترکیه است که با با توجه به بالا بودن علم استفاده از پتروشیمی در کشور چین در نتیجه کیفیت این مدل  بالاتر می باشد. قیمت پایه های پلکسی با توجه به طرح و ضخامت متغیر است.

مکان های نصب نرده پلکسی

بیان این نکته هم ضروری است که پایه های پلکسی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، اکثرا کار ترک هستند که از لحاظ قیمتی پایین می باشند ولی از لحاظ دوام، بسیار بی کیفیت هستند.

فروشگاه آفرت لیزر اولین و معتبرترین فروشگاه پخش کننده محصول استیل و پلکسی در ایران است که تمامی محصولات دارای ضمانت و کیفیت بوده و آماده نصب این نرده ها برای شما هستیم. حتما در صورت نیاز  با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.