مشتریان زیادی هنگام سفارش خدمات برش لیزری به این نکات توجه نکردند و باعث خراب شدن سفارش خود شدند.اگر به ۴ نکته ای که در این مطلب به شما میگوئیم توجه کنید مشکلی پیش نخواهد آمد. فروشگاه آفرت لیزر شما کمک می کنیم که در تمام این مراحل اتفاق بدی برای سفارش شما پیش نیاید.

اصولی که باید در سفارش خدمات برش لیزری رعایت کنید تا کارتان خراب نشود!

۱- استاندارد طراحی کنید

اولین موردی که در شروع باید به آن توجه کنید رعایت استانداردهای طراحی برای خدمات برش لیزری است. این استانداردها چندان پیچیده نیستند اما انجام آن ها در نرم افزارهای گرافیکی نیازمند تجربه و دقت است:

۲- هنگام طراحی به ضخامت و اندازه متریال موردنظر خود توجه کنید

بسیاری از مواقع مشتریان و طراحان طرح هایی را برای مراکز خدمات برش لیزری میفرستند که به درستی برای متریال درخواستی آنان طراحی نشده است.:

۳- از ابتدا متریال درستی انتخاب کنید

قبل از اینکه بخواهید محصولی بسازید به نوع جنسی که میخواهید در آن استفاده کنید عمیقا فکر کنید. در خدمات برش لیزری متریال های بسیار متنوعی هستند که کاربردهای آن ها بسیار زیاد است. ورق پلکسی گلاس ، ورق مولتی استایل و ورقهای ام دی اف از جمله مهم ترین متریال مصرفی در برش لیزری هستند. برای هر محصول گزینه های بسیاری دارید پس در انتخاب متریال عجله نکنید. به این نکات نیز توجه کنید:

۴- استفاده از فرمت مناسب جهت ارسال فایل طراحی

در انجام خدمات برش لیزری از فرمت های زیادی استفاده می شود. اما چند فرمت را به شما معرفی می کنیم که پرکاربرد هستند:

فرمت کورل دراو (CDR): این فرمت محبوب ترین فرمت در خدمات برش لیزری است. چرا که تمام خدمات دهندگان برش لیزری از نرم افزار مورل دراو برای طراحی استفاده می کنند.

فرمت PDF : این فرمت یک خروجی عمومی در بسیاری از نرم افزار های گرافیکی است. محتویات این فرمت می توانند هم به صورت وکتور خطی و هم به صورت تصاویر بیت مپ ذخیره شوند.

فرمت (DXF): اگر طراحی خود را در نرم افزار اتوکد انجام می دهید برای ارسال طرح می بایست خروجی DXF بگیرید. بسیاری از مراکز خدمات برش لیزری نمی توانند فایلهای طراحی با فرمت اصلی اتوکد (DWG) را باز کنند.

فرمت (AI) : به وسیله این فرمت می توانید طرح های رسم شده در نرم افزار ادوب ایلاستریتور را خروجی بگیرید. این فرمت تمام ترسیمه ها را به صورت وکتور ذخیره می کند.

پیشنهاد پایانی:

پس از پایان تمام مراحل طراحی و قبل از ذخیره و خروجی گرفتن یکبار به طور کامل و با دقت طرح خود را چک کنید. این کار بیشتر از چند دقیقه زمان نمی برد اما از خرابی و پرت شدن متریال جلوگیری می کند. پرت شدن ورقها و متریال های مختلف امری اجتناب ناپذیر در خدمات برش لیزری است اما با صرف زمان و دقت در طراحی می توان از بسیاری از این خرابی ها جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.