برش ورقهای پلکسی با دستگاه CNC

استعلام قیمت های روز از آفرت لیزر

اگر در مورد ویژگی ها و مزایا پلکسی اطلاعات لازم را داشته باشید به خوبی می دانید که یکی از بهترین مزایا پلکسی گلاس برش پذیری آسان آن می باشد. البته که برای برش پلکسی روش ها و راه های زیادی وجود دارد که می توانید آن را به کار بگیرید. از برش با اره مویی ، چکشی و … تا برش با دستگاه های تخصصی تر مانند دستگاه لیزر که همه برای شکل دادن به پلکسی قابل استفاده می باشند. ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد برش پلکسی با دستگاه CNC اطلاعاتی را به اختصار در اختیارتان قرار دهیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برش پلکسی با دستگاه CNC با ما در این مطلب همراه باشید.

دستگاه CNC پلکسی گلاس چیست ؟

یکی از پر کاربرد ترین انواع دستگاه ها که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد دستگاه CNC است. این دستگاه یک دستگاه هوشمند و الکتریکی است که کار برش را بر اساس دستوری که از طرف اپراتور دریافت می کند انجام می دهد. CNC در لغت مخفف کلمه Computer Numerical Control می باشد که به معنی کنترل عددی کامپیوتری می باشد. در حقیقت برای استفاده از دستگاه CNC باید کد های مخصوص برش را به او داد تا به دقیق ترین صورت ممکن به برش ورق ها بپردازد.

خوب است بدانید که CNC تنها در برش پلکسی گلاس مورد استفاده قرار نمی گیرد و کاربرد های بسیار زیادی مانند برش چوب نیز دارد. با این وجود به علت اینکه پلکسی گلاس در سال های اخیر بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است دستگاه برش پلکسی با دستگاه CNC نیز امکان پذیر شده است و بر اساس طرح مورد سفارش ، این دستگاه برنامه ریزی می شود.

مهم ترین مزایای برش پلکسی با دستگاه CNC به نسبت سایر روش های برش این ورق ها می توان به دقیق بودن آن اشاره کرد. چرا که این دستگاه ها برنامه ریزی شده می باشند دقیقا آن کدی را بر روی ورق پلکسی اجرا می کنند که به آن ها وارد شده است. پس دقیق تری روش برش پلکسی ، برش با دستگاه CNC می باشد.

برش ورقهای پلکسی با دستگاه CNC

کاربرد دستگاه CNC برای برش پلکسی گلاس

خوب است بدانید که برش دستگاه CNC هم به صورت لیزری و هم به صورت مکانیکی می باشد. همچنین کامپیوتری بودن دستگاه CNC موجب شده است که علاوه بر برش این ورق ها امکان حکاکی بر روی ورق پلکسی گلاس نیز امکان پذیر باشد.

امروزه حکاکی بر روی پلکسی نیز برای ساخت انواع تندیس ها ، لوح های تقدیر ، کارت ها عروسی و … بسیار مرسوم شده است که این حکاکی ها باید با دستگاه کامپیوتری صورت بگیرد که دستگاه CNC یکی از بهترین ها می باشد.

کار با دستگاه برش پلکسی CNC

نکاتی وجود دارد که قبل از کار با این دستگاه ها لزوما باید بدانید. هرچند که این دستگاه برای برش دقیق و میلی متری پلکسی گلاس بهترین می باشد اما باید بدانید که در نهایت دستگاه CNC یک دستگاه تخصصی می باشد که کار با آن نیز مستلزم کمک گرفتن از متخصصین می باشد.

برش ورقهای پلکسی با دستگاه CNC
  • پس برای کار برش پلکسی با دستگاه CNC حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • همچنین در صورتی که کار برش پلکسی کار دائمی شما نمی باشد و می خواهید به صورت مقطعی از آن استفاده کنید پیشنهاد ما این است که کار برش پلکسی با دستگاه CNC را به کارگاه های مخصوص این کار بپردازید و هزینه زیادی برای خرید این دستگاه ها نپردازید.
  • فراموش نکنید که CNC بر اساس کد وارد شده کار می نماید فلذا باید به کد های مربوط به برش پلکسی با دستگاه CNC آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *