تابلو برجسته پلکسی گلاس چیست ؟

قیمت تابلو برجسته مغازه هزینه و ساخت استند تبلیغاتی و آموزش ساخت تابلو نقش برجسته با ورق پلکسی گلاس و ساخت چلنیوم و نئون در صنعت فروشگاه … حروف برجسته تابلو پلکسی مانند همه حروف ها باید با نرم افزار کورل طراحی شود. سپس باید با همین نرم افزار و مشخص کردن مقیاس و اندازه ها متر محیط حروف را به دست آورد تا قابل قیمت گذاری باشد. اما برای طراحی سه بعدی تابلو پلکسی از نرم افزار تری دی مکس استفاده می شود.

از آنجایی که حروف تابلو پلکسی از کناره ها و قسمت لبه هم نور میدهد روشنایی بیشتری نسبت به حروف برجسته چلنیوم روی تابلو ایجاد میکند. همواره هاله ای از نور در اطراف حروف تابلو پلکسی دیده می شود.
طراح تابلو با توجه به این نکته باید فاصله حروف را از هم مشخص کند. می شود از این مزیت  استفاده کرد و با انتخاب زمینه مناسب برای تابلو سایه روشن های جالبی به وجود آورد.

قیمت تابلو برجسته پلکسی گلاس/ تابلو برجسته چیست و انواع تابلو تبلیغاتی 1401

پلکسی گلاس چیست ؟

اگر تا به حال نمیدانستید که ورق پلکسی یا پلکسی گلاس چیست باید به شما بگوییم که، پلکسی گلاس یک نوع پلاستیک بسیار شفاف از جنس پلی متیل متاکریلات یا همان آکریلیک گلاس است که می تواند جایگزین شیشه شود. که در ساخت تابلو پلکسی به عنوان متریال اصلی از آن استفاده می کنند.

از دیگر ویژگی های پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. برای اینکه بتوانیم تابلو پلکسی مورد نظر خود را طراحی کنیم و ورق های پلکسی را برش بزنیم ابتدا باید توسط نرم افزار طرح مورد نظر تابلو پلکسی را بکشیم، مثلا برای طراحی از نرم افزار کورل یا اتوکد استفاده میکنیم سپس طرح  تابلو پلکسی را به دستگاه برش می دهیم و ورق ها را نسبت به طرح دلخواه برش میزنیم. پلکسی گلاس عمدتا به صورت ورق و در رنگ بندی های  بسیار متنوع و زیادی تولید و به بازار عرضه می شود. این ورق ها در چند نوع پلکسی شفاف ، رنگی، مات، آینه ای و ترانسپارنت تولید می شوند.

مزایای تابلو برجسته پلکسی گلاس

قیمت تابلو برجسته پلکسی گلاس/ تابلو برجسته چیست و انواع تابلو تبلیغاتی 1401
فروشگاه آفرت لیزر

حروف برجسته پلکسی

ساخت حروف برجسته پلکسی اززمان حروف نئون پلاستیک آغاز شد، به صورتی که حروف از ورق های پلکسی برش داده می شود و لبه ی حروف جهت برجسته کردن از همان پلکسی لیزر می شود.

تفاوت حروف برجسته چلنیوم و پلکسی فقط در ساخت لبه های آن است، چراکه در کل این دو به دو روش لبه چفتی و هندی ساخته می شوند که حروف پلکسی قابلیت عبور نور را از لبه ها هم دارند و مابقی کار کاملا شبیه به هم می باشد. پایه ساخت حروف چلنیوم و حتی سطح حروف نیز از ورق پلکسی گلاس می باشد.

ساخت تابلو برجسته پلکسی گلاس

تابلو پلکسی برجسته جزو جدیدترین تابلو ها است که تقریبا می توان گفت بیشترین سفارش را در بین سفارشات ساخت تابلو را دارد. از آنجایی که شرکت، مطب و یا هر ارگان یا سازمان دیگری نیاز به تعداد محدودی تابلو شرکت، تابلو اداری، تابلو مطب (حتی یک عدد) داشته باشند. در این روش ساخت تابلو هیچ محدودیتی در ضخامت صفحات پلکسی گلاس استفاده شده وجود ندارد. پلکسی گلاس در ضخامت و رنگ های مختلف موجود می باشد که لیست رنگ بندی آن را می توانید در صفحه مواد اولیه مشاهده فرمایید. می توان این نوع تابلو را به چند شکل اجرا نمود :

معمولا این تابلو ها برای نصب بر روی سر درب اماکن و اتاق های اداری و تجاری یا برای تابلو راهنمای طبقات بکار گرفته می شوند. از مزایای تابلو پلکسی گلاس برای تابلو اداری می توان به سبکی و نصب آسان آن اشاره کرد چرا که این تابلو از جنس پلکسی گلاس و اکرلیک ساخته شده و نسبت به تابلو های شیشه ای از وزن کمتری برخوردار است. این تابلو های را می توان به روش های مختلفی نصب نمود :

قیمت تابلو برجسته پلکسی گلاس/ تابلو برجسته چیست و انواع تابلو تبلیغاتی 1401

موارد استفاده از تابلو برجسته پلکسی گلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.