لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس

لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس

استعلام قیمت های روز از آفرت لیزر

لوگو پلکسی گلاس، یکی از شیک‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های نمایش لوگو و تبلیغ آن به شیوه‌ای تأثیرگذار است. همه کسب‌وکارها برای برندسازی و کسب هویت به لوگو خود نیاز دارند. پلکسی به دلیل برخورداری از سطح زیبا، خاصیت نوردهی عالی و دوام بالا به یکی از بهترین گزینه‌ها در ساخت لوگو تبدیل شده است.

اما نحوه ساخت لوگو پلکسی گلاس به چه صورتی است؟

در هنگام خرید لوگو پلکسی گلاس چه گزینه‌هایی در دسترس مشتری قرار می‌‌گیرد؟

چطور از قیمت لوگو پلکسی گلاس مطلع شویم؟ در ادامه متن به این سؤالات پاسخ داده و لوگو پلکسی گلاس را کامل‌تر معرفی می‌کنیم.

لوگو پلکسی گلاس چیست؟

لوگوی پلکسی گلاس به حروف برجسته و تابلوهایی از جنس پلکسی گلاس گفته می‌شود که نماد و لوگوی یک کسب‌وکار را به نمایش می‌گذارند.

لوگو باید به‌صورت بولد، واضح و برجسته طراحی شود که نگاه مخاطب را به خود جلب کند.

به همین دلیل لوگو پلکسی گلاس نیز به‌صورت سه‌بعدی و برجسته طراحی می‌شود که به آن حروف برجسته پلکسی هم می گویند.

لوگو پلکسی می‌تواند حروف و تصاویر پشت چسب‌دار باشد که روی دیوار چسبانده می‌شود و یا اینکه روی بک‌گراند و صفحه‌ای دیگر از جنس ورق پلکسی گلاس نصب گردد.

 

لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس
لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس

نحوه ساخت و طراحی لوگو دیواری پلکسی گلاس

مراحل ساخت لوگو پلکسی گلاس شاید آسان به نظر برسد؛ اما در واقع این‌طور نیست و باید به افراد باتجربه در این زمینه واگذار شود.

البته در کل فرایند تابلوسازی نسبت به گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. تغییراتی که به لطف متریال منعطف و تجهیزات پیشرفته‌تر صورت‌گرفته و روند تابلوسازی را آسان‌تر کرده‌اند.

یکی از این مواد، پلکسی گلاس است که نه‌تنها به‌واسطه سطح فوق‌العاده زیبا بلکه به دلیل انعطاف بالا در برش و حکاکی توانسته در صنعت تابلوسازی اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. در ادامه با مراحل و ترفندهای ساخت لوگو پلکسی گلاس آشنا می‌شوید.

برش‌زدن حروف، نماد و تصاویر مربوط به لوگو برجسته

اولین مرحله پس از رسم نمودن لوگو در نرم‌افزار، برش‌زدن طرح لوگو روی ورق پلکسی گلاس است.

این کار با استفاده از دستگاه برش لیزری صورت می‌گیرد. نیروی انسانی هیچ نوع دخالتی در مرحله برش‌زدن لوگو ندارند و کل این مرحله با دستگاه اجرا می‌شود.

استفاده از دستگاه برش لیزری مزایایی دارد که در برش با دست وجود ندارد. مثلاً سرعت انجام کار با دستگاه، بیشتر و با دست، کندتر است.

دقت و کیفیت برش با دستگاه برش لیزری قابل‌مقایسه با برش دستی نیست. برش لیزری در نهایت دقت، ظرافت و یکدستی انجام می‌شود.

البته اینکه با دستگاه می‌توان هر نوع طرح پیچیده‌ای را پیاده‌سازی کرد، مزیت مهم دیگر برش لیزری است.

برجسته سازی لوگو پلکسی گلاس

همان‌طور که اشاره شد برای نمایش و تأثیرگذاری بیشتر، لوگو را به برجسته طراحی می‌کنند. برای برجسته به‌نظررسیدن لوگو، دو روش وجود دارد:

روش اول ساخت لوگو برجسته

ورق‌های ضخیم پلکسی را به شکل لوگو برش می‌زنند. سپس لوگو را به‌صورت پشت چسب‌دار به دیوار متصل می‌کنند یا آنکه اول روی زمینه‌ای از جنس ورق پلکسی، نصب شده و سپس روی دیوار و هر سطح دیگری نصب می‌شود.

در این حالت به علت اختلاف سطح لوگو و زمینه کار، لوگو به‌صورت برجسته به نظر می‌رسد.

در این روش از ورق‌های ضخیم بهره می‌برند و هر چه ضخامت پلکسی بیشتر باشد، لوگو پلکسی گلاس برجسته‌تر به نظر خواهد رسید.

از ورق‌های پلکسی تا ضخامت 30 میلیمتر می‌توان به این منظور استفاده کرد.

این مدل تابلو بیشتر برای محیط‌های داخلی کاربرد دارد، به چند دلیل:

  • نورپردازی در این حالت امکان‌پذیر نیست. لوگوهایی که در محیط داخلی استفاده می‌شوند، اغلب به‌صورت غیر نوری طراحی می‌شوند پس این مدل تابلو برای کاربردهای داخلی، ایده‌آل‌تر است.
  • دلیل اینکه تابلوهای داخلی بیشتر به‌صورت غیر نوری طراحی می‌شوند، این است که با برجسته‌شدن لوگو در محیط‌های بسته، توجه مخاطب به سمت لوگو جلب خواهد شد. اما در محیط‌های خارجی به دلیل فضای بزرگ‌تر به روش‌هایی دیگری برای جلب‌توجه مخاطب نیاز است، به همین دلیل این تابلوها اغلب نوری هستند.

 

لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس
لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس

روش دوم برجسته‌سازی لوگو پلکسی شرکتی

این مدل تابلو لوگو پلکسی اغلب برای سر در شرکت‌ها و فروشگاه‌ها کاربرد دارد؛ اما در محیط‌های داخلی نیز استفاده می‌شوند. روش برجسته‌کردن لوگو در این نوع تابلو، متفاوت است. پس از برش‌زدن حروف، از نوارهایی از جنس پلکسی گلاس، به‌عنوان لبه استفاده می‌کنند.

این نوارها به سطح کار که قبلاً برش خورده، متصل می‌شوند. ارتفاع این لبه معمولاً 5 تا 10 سانتیمتر است. ضخامت ورق پلکسی که برای روی و سطح کار استفاده می‌شود، 3 میلیمتر است که بهترین ضخامت ممکن محسوب می‌شود.

از لامپ‌های SMD و LED در داخل حروف برجسته استفاده می‌کنند و به‌این‌ترتیب لوگو پلکسی گلاس نوری ساخته می‎شود.

انتخاب رنگ پلکسی گلاس برای ساخت لوگو برجسته

برای ساخت تابلو نوری از ورق پلکسی آینه‌ای، مات و رنگی بهره می‌برند. ورق‌های آینه‌ای و ورق پلکسی مشکی هیچ نوری از خود عبور نمی‌دهند. بقیه ورق‌ها به نسبت روشن یا تیره بودن ورق، مقداری از نور را از خود عبور می‌دهند.

اگر مشتری قصد سفارش و خرید لوگو پلکسی گلاس نوری را داشته باشد و بخواهد نور فقط از لبه لوگو، پخش شود، می‌تواند از هر نوع ورقی به جز مشکی و آینه‌ای استفاده کند.

اگر بخواهد نور فقط از سطح لوگو به بیرون بتابد باید برای لبه کار از بین ورق‌های آینه‌ای و مشکی به انتخاب بپردازد. چنانچه بخواهد از سطح و لبه لوگو (تمام قسمت‌های لوگو) نور به بیرون بتابد، به جز رنگ مشکی و ورق آینه‌‌ای، از بقیه ورق‌ها می‌تواند به این منظور استفاده کند.

 

لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس
لوگو فانتزی و برجسته پلکسی گلاس

قیمت لوگو پلکسی گلاس

قیمت لوگو پلکسی گلاس به علت مراحل زیاد و تنوع بالایی که در ساخت آن می‌توان اعمال کرد، مقدار ثابتی نیست. پس از طراحی لوگو و انتخاب نوع تابلو می‌توان قیمت لوگو را با برش لیزری پلکسی از کارگاه‌ تابلوسازی ما پرسید تا بر اساس این موارد، نرخ ثابتی را به شما اعلام کنند.

برای اطلاع از قیمت لوگو پلکسی گلاس شرکتی و اداری به شماره 09126460564 در پیام‌رسان‌ها با ما در ارتباط باشید.

خرید لوگو پلکسی گلاس

یکی از بزرگ‌ترین مراکز ساخت و فروش لوگو پلکسی گلاس در کشور، فروشگاه آفرت لیزر  در بازار پامنار تهران است. این فروشگاه انواع ورق پلکسی مثل آینه‌ای، شفاف، رنگی، مات و ترانسپارنت را در کیفیت‌های مختلف به فروش می‌رساند.

تنوع رنگی و قیمت مناسب، دو ویژگی مهم فروشگاه آفرت لیزر است که با خرید لوگو پلکسی گلاس، از آن بهره‌مند می‌شوید. ارسال به سراسر کشور صورت می‌گیرد و محصولات بدون هیچ ضربه یا آسیبی به دست مشتری می‌رسد.

البته مشاوره تخصصی و کامل قبل از خرید و سفارش لوگو پلکسی گلاس، یکی دیگر از خدمات ارزنده این فروشگاه برای مشتریان محترم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *