به طور معمول برای نصب تابلو راهنما ۲ الی ۴ عدد اسپیسر مورد نیاز می باشد. در نصب اسپیسر باید به ابعاد و وزن تابلو راهنما توجه نمود. اندازه و وزن تابلو عوامل مهمی در انتخاب تعداد اسپیسر مورد نیاز برای نصب هر تابلو محسوب می شوند.  اسپیسر ها در کنار زیبایی ظاهری شان کاربرد بسیار مهمی دارند. زیرا علاوه بر زیبایی و سادگی ظاهری ، توان نگهدارندگی بالایی دارند و در عین حال به نصب زیباتر تابلو کمک بسیاری می کند.

نحوه نصب تابلو به وسیله اسپیسر (فیکسچر)

مناسب ترین سطوح برای نصب تابلو با اسپیسر

به طور کلی اسپیسر ها روی هر سطحی که استحکام کافی داشته باشد قابل نصب هستند. سطوحی که مقاومت مناسب داشته باشند باعث محکم قرار گرفتن رولپلاک در جای خود می شوند. به طور معمول اسپیسر را روی اکثر دیوار ها می توان نصب نمود. اما باید به این نکته توجه نمود که به دلیل استفاده از رولپلاک بر روی دیوار، سطح زیرین دیوار از مقاومت خوبی برخوردار باشد.دیوارهایی که نصب اسپیسر روی آن ها امکان پذیر نمی باشد به شرح زیر هستند:

به طور کلی سطوحی که مناسب نصب اسپیسر ها نیستند غالبا سطوح سست با مقاومت پایین می باشند.پس از معرفی سطوحی که مقاومت پایینی دارند، محل هایی که استقامت خوبی دارند به قرار زیر شرح داده می شوند:

نحوه نصب تابلو به وسیله اسپیسر (فیکسچر)

آماده سازی تابلو راهنما:

بر روی تابلو هایی که با اسپیسر روی دیوار نصب می شوند درست در گوشه های تابلو باید سوراخ هایی جهت عبور پیچ اسپیسر تعبیه نمود. قطر این سوراخ ها به اندازه ای است که پیچ اسپیسر به راحتی وارد آن شود.  همچنین محل سوراخ ها از کناره های تابلو دارای فاصله مناسبی باشند. این فاصله باید به طوری تنظیم گردد که پس از بستن تابلو، اسپیسر ها بیش از اندازه داخل فضای تابلو نباشند. و نکته دیگری که باید به آن توجه نمود این است که سوراخ های کناری نزدیک لبه تابلو نباشند، به این دلیل که کناره های تابلو از دوام بیشتری برخوردار گردد.

نحوه نصب تابلو به وسیله اسپیسر (فیکسچر)

مراحل نصب اسپیسر بر روی دیوار:

پس از اینکه تابلو راهنما آماده شد و سوراخ های تابلو در ابعاد و فاصله های مناسب تعبیه گردید، جهت نصب اسپیسر بر روی دیوار به ترتیب زیر عمل می کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.