رنگ سازمانی چیست؟

مقدمه:

رنگ ها در زندگی روزمره ما حضور قابل توجهی دارند و می توان گفت بدون وجود رنگ، زندگی کسالت آور و افسرده کننده می شود. اما آیا می دانستید که رنگ ها در برندسازی نیز تاثیر غیر قابل انکاری دارند؟ به بیان دیگر، در صورتی که انتخاب رنگ سازمانی به شکل صحیح و اصولی انجام شود، می تواند در پیشرفت یک کسب و کار تاثیر قابل توجهی داشته باشد.  

رنگ سازمانی چیست؟

تعریف :

حتما شما هم متوجه شده اید که لوگوی اندروید به شکل یک ربات سبز رنگ است. این طراحی به قدری در ذهن تمامی ما جا افتاده است که نمی توانیم این آدمک را در رنگ دیگری بجز سبز، تصور کنیم. به طور مشابه، هنگامی که به اغذیه فروشی مشهور مک دونالد فکر می کنیم نیز ترکیبی از رنگ قرمز و زرد در ذهنمان مجسم می شود. همچنین مدت ها است که پاکبان ها را با لباس نارنجی رنگ می شناسیم.

رنگ سازمانی در حقیقت یک رنگ یا ترکیبی از چند رنگ است که به نوعی معرف یک شرکت بوده و با تکرار دائمی در سربرگ‌ها، لوگو، بسته بندی محصولات و… در ذهن مخاطب جا می افتد.

  بنابراین رنگ های سازمانی تاثیر مستقیم با احساس مخاطب نسبت به یک برند داشته و می توانند در موفقیت یک حرفه تاثیر به‌ سزایی داشته باشد.  

رنگ سازمانی چیست؟

نکات مهم در انتخاب رنگ سازمانی :

از آنجایی که رنگ سازمانی می تواند در احساس مخاطب نسبت به یک برند تاثیر فراوانی داشته باشد، در هنگام انتخاب رنگ سازمانی باید برخی نکات در نظر گرفته شود:  

طراحی خود را از صفر تا صد میتوانید به کادر مجرب فروشگاه آفرت لیزر بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.