پلکسی ایرانی : بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

استعلام قیمت های روز از آفرت لیزر

اکریلیک گلاس که با نام تجاری پلکسی گلاس معروف شده است. ورق پلکسی گلاس که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس آن از نوعی کربنات شفاف می باشد. پلکسی ایرانی یک ترموپلاستیک است. که به صورت ورق هایی با رنگ مختلف، به صورت صفحاتی با ابعاد 8.1 * 2.1 و ضخامت بین 1mm  تا 40mm ساخته می شود.

این ورق ها در نوع  نقره ای، آینه ای، طلایی، شفاف، رنگی، مات، دوغی و یخی تولید و عرضه می شود. پلکسی ایرانی از محکم ترین پلیمرهای شفاف هست. که مقاومتی 5 برابر شیشه دارد و از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

در دو طرف پلکسی ایرانی برچسب مقوایی چسبانده شده است که از ورق در مقابل گرد و خاک محافظت می کند. در خط کشی و تعیین محل برش از این برچسب استفاده می شود. پلکسی ایرانی قابل برش و خم شدن می باشد و در ساخت وسایل مختلفی به کار می رود. از ویژگی دیگر پلکسی ایرانی مقاومت بالاتر آن نسبت به شیشه می باشد.

برای برش پلکسی ایرانی از دو روش میتوان استفاده کرد. این کار را می توان یا توسط کاتر مخصوص برش پلکسی ایرانی انجام داد یا به وسیله دستگاه برش مخصوص. اما بهتر است برش توسط دستگاه انجام شود تا کار ظرافت و تمیزی خود را حفظ کند.

ورق پلکسی ایرانی با توجه به خواص مکانیکی که دارد در برابر تغییرات دمایی محیط و باران و تگرگ و در مقابل شوک حرارتی مقاوم تر است. شفافیت ورق پلکسی ایرانی در حدود 92% است که این شفافیت در شیشه ها تقریبا 90% می باشد.

ورق پلکسی گلاس ایرانی  مقاومت بالایی در برابر گرد و خاک دارد. به صورتی که اگر در طولانی مدت گرد و خاک روی سطح آن بنشیند به راحتی با یک دستمال پاک می شود و از مقاوم ترین پلاستیک ها در مقابل خط و خش می باشد.

پلکسی ایرانی : بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

ویژگی پلکسی گلاس ایرانی

از مهم ترین، کارآمد ترین و بهترین ویژگی پلکسی گلاس ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد  :

دارای خواص مکانیکی خاصی می باشد

یکی از ویژگی پلکسی گلاس ایرانی قابلیت انعطاف پذیری آن است. ورق پلکسی گلاس ایرانی با وجود انعطاف پذیری بیشتر نسبت به شیشه و قابلیت خم شدگی، شکنندگی کمتری دارد. برای ساخت فرم  منحنی شکل بسیار مناسب است. و همین امر باعث رواج استفاده بیشتر از پلکسی ایرانی شده است.

به عنوان عایق حرارت و صدا استفاده می شود

یکی از ویژگیهای مهم و قابل توجه پلکسی ایرانی خاصیت جذب بالای نور ماوراء بنفش آن است و همچنین اشعه UV موجود در نور خورشید را جذب می کند. از این ورق در فضاهایی که قصد فیلتر کردن اشعه UV را داشته باشند استفاده می شود. ورق پلکسی گلاس ایرانی اشعه های مضر نور خورشید را از خود عبور نمی دهد و البته نور به راحتی از آن عبور می کند.

در مورد حرارت هم باید گفت که ورق پلکسی ایرانی میزان حرارت کمتری نسبت به شیشه از خود عبور می دهد. یکی از برترین ویژگی پلکسی ایرانی این است که در دمای 460 درجه آتش نمی گیرد و در صورت قرار گرفتن در این حرارت تغییر شکل میدهد و ذوب می شود. بر عکس شیشه که در این دما می شکند و ممکن است باعث آسیب شود.همچنین در مقایسه با شیشه صدای کمتری را از خود عبور می دهد چون جرم آن کمتر از شیشه است و انتقال صدا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ورق پلکسی گلاس ایرانی می تواند جایگزین خوبی برای شیشه باشد

پلکسی گلاس ایرانی با وزن کم و مقاومت بالا در برابر ضربه و خراشیدگی جایگزین خوبی برای شیشه است. مقاومت ورق پلکسی ایرانی در برابر ضربه نسبت به شیشه بیشتر است.( حدود 5 برابر )


پلکسی ایرانی : بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی

همان طور که در مطالب بالا نیز اشاره شد کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی در حوزه مختلف زیاد است، از پزشکی گرفته تا نظامی و …

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در ساختمان سازی

ورق پلکسی گلاس ایرانی  را می توان به عنوان عایق صدا و حرارت استفاده کرد. پلکسی گلاس ایرانی به دلیل مقاومت و ثبات رنگی در مقابل نور خورشید، اسیدها، روغن ها و انواع پاک کننده خانگی جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد. همچنین در ساخت سقف های کاذب، پارتیشن بندی مکان ها، ساخت پاسیو، کابینت و حمام، ساخت آکواریوم، ساخت باجه های تلفن و به عنوان پنجره در ساختمان ها کاربرد دارد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع روشنایی

از کاربرد  ورق پلکسی گلاس ایرانی در صنایع روشنایی و نور پردازی میتوان به گذردهی بسیار بالای نور های متمرکز و پراکنده اشاره کرد.  در صنایع روشنای برای ساخت نور های تزئینی، لوستر و … از ورق پلکسی گلاس ایرانی استفاده می شود.

کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی در مصارف تزئینی

از پلکسی گلاس ایرانی در مصارف تزئینی و تبلیغاتی نیز استفاده می شود. این موارد شامل انواع استندهای تبلیغاتی ، تندیس، هدایا، ساخت تریبون های سخنرانی و استندهای مجری، ساخت تندیس چهره تزئینی و ساخت باکس پلکسی گلاس ایرانی اشاره کرد. همچین در ماکت سازی و ساخت کار دستی دانش آموزان نیز می توان از آن استفاده کرد.همچنین از دیگر کاربرد پلکسی ایرانی در صنعت ساعت سازی و ساخت ساعت  دیواری می باشد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع اتومبیل

برای تزئینات داخلی خودرو ، ساخت داشبورد ، ساخت سپر و شیشه های چراغ های مدرن اتومبیل از پلکسی گلاس ایرانی استفاده می شود.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع پزشکی

در صنعت پزشکی نیز از پلکسی گلاس ایرانی جهت ساخت بطری های شفاف برای بسته بندی موارد داروئی، ساخت عینک طبی، تهیه لنز های چشم در رنگ های مختلف، وسایل دیالیز ، آندوسکپی ، انتقال خون و ساخت آمپول  استفاده می شود.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع برقی و کامپیوتر

در صنایع برق و کامپیوتر، پلکسی گلاس ایرانی  برای ساخت لوازم الکترونیک ، CD ها و DVD ها ، کاربرد دارد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع ایمنی

از پلکسی ایرانی در صنایع ایمنی برای ساخت کلاه ایمنی، ماسک گاز، عینک و پوشش مخافظتی می توان بهره برد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع نظامی

در صنایع نظامی نیز برای ساخت شیشه های جلو هواپیما های جنگی و شکاری و ضد گلوله، سایبان نظامی ، چراغ های نوک بال هواپیما حباب هلی کوپتر می توان از پلکسی گلاس ایرانی استفاده کرد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع دریایی

در صنایع دریایی از ورق پلکسی ایرانی به طور عمده استفاده می شود. زیرا وزن کمی دارد. این یکی از ویژگی  بسار خوبی است که در صنایع دریایی به آن نیاز داریم. همچنین شفافیت این ورق باعث می شود تا در ساخت جداره پنجره های زیر دریایی از آن استفاده شود. ورق پلکسی گلاس ایرانی رطوبت کمتری نسبت به شیشه جذب می کند و این نیز در صنایع دریایی بسیار کاربردی است.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع بهداشتی

در ظروف بهداشتی می توان از پلکسی گلاس ایرانی برای ساخت وان حمام ، سینک ظرفشویی، استند لوازم آرایشی و بهداشتی، ساخت ظروف یکبار مصرف و … استفاده کرد.

انواع پلکسی گلاس ایرانی 

پلکسی ایرانی : بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

پلکسی ایرانی  رنگی

پلکسی ایرانی رنگی به دلیل زیبایی و تنوع رنگ بالا امروزه در ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باعت زیبایی نمای ساختمان می شود. همچنین به دلیل مقاومت بالا خطر شکستن مانند شیشه را ندارد. در تابلو سازی نیز برای ساخت حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته پلاستیک ، حروف برجسته پلکسی گلاس و تابلوی راهنمای طبقات مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق پلکسی ایرانی رنگی بیشترین کاربرد را در بین پلکسی گلاس ها دارند. پلکسی ایرانی رنگی در خدمات برش لیزری پر مصرفترین ورق می باشد. پلکسی گلاس رنگی نور را از خود عبور می دهند درحالی که طرف دیگر ورق دیده نمی شود.

رنگ بندی پلکسی ایرانی

طبق سایت فروشگاه آفرت لیزر در حال حاضر این رنگ ها برای پلکسی ایرانی موجود است:

پلکسی ایرانی : بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

پلکسی ایرانی نقره ای و طلایی آینه ای 

پلکسی ایرانی نقره ای و طلایی آینه ای نوعی ورق پلکسی ایرانی است. بیشتر مصارف تزئینی دارد. از جمله مهم ترین کاربرد پلکسی گلاس ایرانی نقره ای و طلایی در ساخت کارهای لوکس و فانتزی مانند ساخت انواع آینه  تزئینی و وسایل دکوراسیون و زیبایی می باشد.

پلکسی ایرانی اینه ای نیز مانند اینه های معمولی ساخته می شوند یعنی همان طور که با زدن جیوه به شیشه آینه ساخته می شود. وقتی جیوه به پشت پلکسی ایرانی شفاف زده شود، تبدیل به پلکسی  آینه ای ایرانی می شود.

ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف

ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف در ظاهر دقیقا مانند شیشه است و هیچ تفاوتی با شیشه ندارد. تفاوت پلکسی شفاف ایرانی  در مقاومت و شکننده نبودن آن است. این امر باعث شده این ورق جایگزین شیشه شود. قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف با توجه به ضخامت آن متغیر است.

ورق پلکسی ایرانی مات

ورق پلکسی ایرانی مات نیز از نظر رنگی مانند پلکسی ایرانی شفاف است. ولی همان طور که از نامش پیداست مات است و نور را از خود عبور نمی دهد. از این ورق پلکسی مات ایرانی  در مکان هایی که به نور نیاز نیست استفاده می شود و کاربردی کمتری نسبت به پلکسی ایرانی شفاف دارد.

قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی در ایران

قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی در ایران با توجه به ضخامت ها متغیر است. هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد، قیمت به تناسب بالا می رود.افرادی که تصمیم دارند کمتر هزینه کنند و همچنین جنس قابل اعتماد و مقاوم در برای ضربه تهیه کنند. پیشنهاد ما به این افراد پلکسی گلاس ایرانی می باشد.

ابعاد پلکسی ایرانی

ورق  پلکسی ایرانی در ایران در ابعاد زیر تولید می گردد…

ضخامت2تا 12 میلی متر
ابعاد استاندارد122*183 سانتی متر
حداکثر عرض135 سانتی متر
حداکثر طول6 متر

برش زدن انواع پلکسی گلاس ایرانی

برش زدن پلکسی گلاس ایرانی، بر خلاف برش زدن شیشه که کار بسیار سختی است و ممکن است هنگام برش زدن بشکند، بسیار کار راحتی است و این کار را می توان با دست نیز به کمک اره مویی ، تیغ آهن بر دستی و یا کاتر مخصوص برش طلق انجام داد.  روش دیگر برش پلکسی گلاس ایرانی با استفاده از برش لیزری می باشد.

جهت برش ورق پلکسی گلاس ایرانی با استفاده از کاتر باید ابتدا روی مقوای چسبانده شده به پلکسی گلاس ایرانی خط کشی مورد نظر را انجام دهید سپس با لبه تیز و برنده کاتر چند بار روی خط مشخص شده بکشید تا حداقل یک سوم ضخامت ورق بریده شود. حال با کمی فشار می توانید تکه های ورق را به راحتی از هم جدا کنید. از معایب این روش عدم برش به صورت منحنی می باشد شما با کاتر می توانید فقط برش های خطی بزنید.

برای برش دادن ورق پلکسی گلاس ایرانی به صورت منحنی شکل می توان از اره مویی دستی یا برقی استفاده کرد. که این کار هم بسیار سخت انجام می شود. در موارد صنعتی برای طرح پیچیده از دستگاه لیزر برای یرش استفاده می شود. که این کار باعث سرعت و دقت در برش می شود و همچنین لبه حاصل از برش صاف و بدون اعوجاج خواهد بود. در برش لیزی کوچک ترین اشتباهی پیش نمی آید.

خرید و فروش پلکسی ایرانی

افراد زیادی در ایران در زمینه ی تولید، عرضه، خرید پلکسی ایرانی مشغول به کار هستند. برخی از این انواع پلکسی ایرانی در ایران تولید می شود. برخی از طریق کشور های دیگر مانند تایوان وارد کشور می شود. پامنار نیز یکی از مراکز معتبر فروش پلکسی گلاس ایرانی می باشد.برای خرید پلکسی ایرانی و یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از اخرین قیمت  پلکسی ایرانی می توانید به سایت فروشگاه آفرت لیزر مراجعه کنید.

فروش پلکسی در تهران ، و همچنین فروش پلکسی در کرج ، توسط این فروشگاه انجام می شود. برای اطلاع از فروش پلکسی با کارشناسان فروشگاه آفرت لیزر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *