بعد از خواندن مقاله ورق پلکسی چیست فهمیدیم که کاربرد پلکسی و محصولات ساخته شده با این ورق، طیف وسیعی را پوشش می دهد از جمله محصولات این بازار می توان به بخش مسکونی، تجاری و جاده ای لنزهای واضح و روشن برای منابع مختلف نور اشاره کرد.

کاربرد پلکسی گلاس در صنایع روشنایی

پلکسی چیست؟

برای آشنایی با کاربرد پلکسی در صنایع روشنایی باید در ابتدا با این محصول آشنا شوید:

پلکسی گلاس نوعی پلاستیک پلی کربنات شفاف (نوعی پلیمر) است که ظاهری شفاف و مشابه شیشه دارد. این ورق رقیب سرسخت شیشه بوده و با نام تجاری پلکسی در جهان شناخته می شود.

از ویژگی های پلکسی می توان به مقاومت زیاد، ضد ضربه، مستحکم بودن آن اشاره کرد. پلکسی گلاس با ابعاد 2.1*8.1 متر به بازار ارائه شده و در ضخامت های بین 1 میلی متر تا 40 میلی متر توضیع و عرضه می شود.

پلکسی ها در چند نوع مات و شفاف، در رنگ ها و مدل های متفاوت تولید و در ماکت سازی کاربرد ویژه ای دارد. این ورق ها در برابر سرما و گرما مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی دهند.

در ادامه به ویژگی های این ورق با ارزش می پردازیم:

ویژگی های کاربرد پلکسی در صنایع روشنایی

لامپ ها

رزین های پلی کربنات یا همان پلکسی گلاس، ترکیبی ایده آل از مدیریت نور و خواص فوق العاده ای از مقاومت را در برابر حرارت ارائه می دهند.
پلکسی گلاس ها نقش مهمی در توسعه لنزهای با دوام جهت لنزهای تجاری، صنعتی، مسکونی و جاده ای را دارا می باشند.

LightBulb With Water Inside on white background

روشنایی با LED

رزین های اکریلیک Diffuse از جنس پلکسی گلاس محصولاتی را ارائه می دهند. که حداکثر انتشار و انتقال نور را به همراه دارند. این موضوع آرزوی طراحان LED است که همیشه به دنبال رسیدن به آن هستند.

نگرانی های آینده انرژی و مقررات دولتی، و گران شدن حامل های انرژی از دغدغه های امروزی افراد می باشد. بنابراین تکنولوژی LED به سرعت در این باره به کمک انسان می آید.

خواص LED های بهره گرفته از پلکسی

استفاده برای تخت های برنزه

در حال حاضر ورق های پلی کربنات برای تخت های برنزه سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این ورق ها در طی عملیات تولید بسیار مقاوم هستند و در زمان استفاده در سالن های برنزه محکم، شفاف و پاک می باشند. این ورق ها دارای مقاومت نسبت به اشعه UV و مواد شیمیایی می باشند.

امکانات تخت های برنزه با پلکسی عبارتند از:

علاوه بر موارد فوق استفاده از این ورق ها در گلخانه ها، نمایشگاه ها و باغ وحش ها هم به منظور روشنایی و… استفاده می شود.

پدیده ای به نام تابلو نوری پلکسی

یکی از تابلوهای جدید تبلیغاتی تابلو نوری پلکسی می باشد. که استفاده از آن در مراکز تجاری، نمایشگاهی و اداری به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

متریال اصلی این مدل تابلو همان طور که از نامش پیداست، پلکسی گلاس شفاف می باشد. حکاکی و تاباندن نور از یک طرف پلکسی گلاس باعث روشن شدن قسمت حکاکی شده تابلو می شود.

منبع نور این نمونه تابلوها اس ام دی بلوک است که مصرف پایین و شدت نور بسیار زیاده دارد. این نور زیاد در ساخت تابلو نوری SMD بسیار استفاده می شود.

کاربرد پلکسی گلاس در صنایع روشنایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.