مطلب امروز فروشگاه آفرت لیزر اختصاص به معرفی کاربرد طلق شیشه ای و پلکسی گلاس دارد. بر مبنای مقاله پلکسی گلاس چیست ما پکسی گلاس در واقع همان پلیمر ترمو پلاستیک است. البته باید بدانید پلکسی گلاس به نام های دیگری نیز شناخته می شود. از جمله این نام هاطلق، آکریلیک، پرسپکس است.

شکل هندسی طلق شیشه ای و پلکسی گلاس چگونه است؟

شکل هندسی پلکسی گلاس جامد توپر در ضخامتهای مختلف ، لوله توخالی و توپر است. این محصول برای استفاده به زیر سازی و شاسی کشی با پروفیل برای اجرا نیاز دارد.

کاربرد طلق شیشه ای و پلکسی گلاس

پلکسی گلاس یا همان طلق شیشه ای، عایق صوتی و عایق حرارتی است. این محصول پنج برابر شیشه در ضخامت یکسان و توپر عایق حرارتی است. با توجه به انتخاب نوع پلکسی گلاس شفاف، مات، کدر و رنگی آن موجود است که می توان در ساختمان برای جلوگیری دید توسط همسایگان از آن استفاده کرد. پلکسی گلاس زرد شدگی و تغییر رنگ در برابر آفتاب ندارد. پس از ده سال حداکثر دو درصد زرد میشود. در میان سقفهای پلاستیکی بهترین دوام را در مقابل زرد شدن و تغییر رنگ دارد.

از نظر تحمل بار برف و امکان راه رفتن روی آن این مورد به ضخامت آن بستگی دارد، به صورت پیش فرض و در ضخامتهای کم پلکسی گلاس این قابلیت را ندارد. برای تعمیرات باید پا را روی شاسی زیر گذاشت. در خارج از ایران تا ضخامت 100 میلیمتر نیز تولید میشود در ایران ضخامت کمتر در ضخامتهای بالا برای راه رفتن مشکلی ندارد. 

هم چنین امکان رنگ آمیزی ، ایجاد بافت و نقش و نگار روی آن وجود دارد. با توجه به این که شیشه در دمای 1000 درجه شکل داده میشود و به عنوان مثال میتوان با آن جام درست کرد ولی دمای شکل دادن پلکس گلس در حدود 110 درجه سلسیوس است. بنابراین نسبت به شیشه امکان شکل دهی بهتری دارد. طلق شیشه ای دارای تنوع رنگ بسیار بالایی در تولید است. به همین دلیل برای کاربرد پنلهای جدا کننده رنگی و سقفهای دکوراتیو به کار میرود. 

ورق تخت پلی كربنات محصولاتی بی نظير با ضريب ايمنی فوق العاده و كالايي ايده آل براي مصارف جايگزين شيشه است. اين ورق ها افزون بر وزن كم و ثبات رنگ مقاومت ضربه ای زیادی دارد و تقريبا غير شكننده است. در هنگام بروز حوادث طبيعی مانند زلزله، خطرات ناشی از شكست شيشه را به صفر می رساند.

کاربرد طلق شیشه ای یا پلکسی گلاس در ساختمان هم می تواند باشد. از این محصول برای سقف، نورگیر، پنجره مقاوم در برابر طوفان ، جدا کننده های با تنوع رنگی بالا استفاده میشود و بسیاری از افراد هدف از خرید پلکسی گلاس را برای استفاده در این موارد می خواهند. کابرد پلکسی گلس یا طلق و آکریلیک در ساختمان و صنعت در تصویر زیر نشان داده شده است:

کاربردهای پلکسی

امیدواریم مطلب امروز فروشگاه آفرت لیزر هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت وجود هر سوال یا نظر آن را با ما در میان بگذارید. از این که تا پایان مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.